Underbanked – o wykluczonych ekonomicznie dla fakt.pl

Underbanked – o wykluczonych ekonomicznie dla fakt.pl

Tradycyjne instytucje bankowe przyczyniły się do powstania grupy tzw. “underbanked”, czyli osób wykluczonych ekonomicznie, które nie mogą pozwolić sobie na podstawowe produkty bankowe takie jak kredyt czy konto oszczędnościowe. Jej powstanie jest jednak szansą dla fintechów, które wyróżniają się minimalizacją kosztów przy jednoczesnym wsparciu technologicznym i szybkim procesem wnioskowania o produkty finansowe. Zjawisko to skomentował CEO Grupy LOANDO, Krzysztof Przybysz, w artykule dla fakt.pl. 

Zgodnie z szacunkami, osób które nie mogą pozwolić sobie na podstawowe produkty finansowe ze względu na wysokie wymogi banków jest od 2 do 3 miliardów na świecie. Sytuacja ta stanowi jednocześnie szanę na rozwój fintechów zajmujących się udzielaniem świadczeń finansowych online. 

Underbanked są dużą szansą dla gałęzi fintech. To liczna grupa osób niezagospodarowanych przez instytucje bankowe, których potrzeby finansowe są przecież tak samo realne jak wśród pozostałych grup – komentuje Krzysztof Przybysz, CEO LOANDO Group. – Przedsiębiorstwa fintechowe doskonale tym potrzebom odpowiadają, ze względu na proponowane, niskie ceny swoich usług, szeroką ich dostępność oraz multiplatformowość – dodaje.

Więcej informacji tutaj