Pismo od windykatora – praktyczne porady w artykule dla fakt24.pl

Pismo od windykatora – praktyczne porady w artykule dla fakt24.pl

Co zrobić w sytuacji, gdy otrzymujemy pismo od firmy windykacyjnej z nakazem spłaty długu? Jak sprawdzić ich zasadność? O tym, jakie kroki podjąć w takiej sytuacji opowiedział Marcin Sikora, Chief Sales Officer Grupy LOANDO w artykule dla fakt24.pl 

 

W sytuacji otrzymania pisma od firmy windykacyjnej należy pamiętać, że to po stronie wierzyciela leży obowiązek udowodnienia posiadania wobec niego długu. 

“Zalecane jest również skontrolowanie terminu ważności długu. Wiele firm windykacyjnych wykorzystuje nasz brak wiedzy o terminach ważności kredytów i próbuje naciągnąć nas na spłatę zobowiązań, które są już po terminie. Jeśli dług jest zasadny, a jego ważność nie upłynęła musi Pan/i go spłacić.”- radzi Marcin Sikora, Chief Sales Officer w Grupie LOANDO. 

Jak zaleca ekspert, w razie wątpliwości należy również skontaktować się z doradcą – numer kontaktowy powinien znajdować się w przesłanej przez firmę windykacyjną, korespondencji. W przypadku problemów ze spłatą długu, warto również spróbować podzielić dług na mniejsze raty oraz poprosić o umorzenie dodatkowych odsetek, jeśli takowe zostały naliczone. 

Więcej informacji: kliknij TUTAJ