Nowa jakość w gamingowym świecie – Zagrano.pl, czyli kolejny projekt Grupy LOANDO

Nowa jakość w gamingowym świecie – Zagrano.pl, czyli kolejny projekt Grupy LOANDO

Społeczność graczy nad Wisłą to bardzo szeroka grupa. Według informacji podanych przez Polish Games Observatory Krakowskiego Parku Technologicznego oraz firmę IQS zalicza się do niej 79 proc. rodaków. Nowy projekt Grupy LOANDO, czyli Zagrano.pl jest kierowany właśnie do tej rzeszy ludzi. Przedstawiamy portal dla fanów gier, komiksów i seriali, który nie będzie stronił od merytorycznych analiz i tekstów o zacięciu publicystycznym.

Nie tylko dla nerdów

Zagrano.pl kierowane jest do dojrzałych graczy, którzy nie celują tylko w rozrywkę, ale widzą gry jako twory uwikłane w popkulturowe konteksty. Na stronie poza recenzjami najnowszych pozycji na PC-ty i konsole, znaleźć będzie można też informacje ze świata komiksów i seriali.

Chcemy, żeby portal zapisał się w świadomości fanów gier i innych popkulturowych tworów, na tyle, żeby Zagrano.pl było ich pierwszym wyborem podczas poszukiwania porad i nawigowania wśród licznych nowości wydawniczych. Oczywiście wszystkie nowinki testowane są w redakcji na bieżąco!

Kto tworzy Zagrano.pl

Za projekt odpowiada Michał Krawiel, który z Grupą LOANDO związany jest od października 2017 roku. Natomiast jako redaktor naczelny Zagrano.pl zadebiutował w lipcu 2018 roku. Od tamtej pory łączy pracę Account Managera w Affiliate 44 z funkcją sternika nowego portalu. Z gamingiem związany jest od lat, fan PlayStation i amerykańskich komiksów. W przeszłości publikował teksty w Krytyce Politycznej, czasopiśmie Rita Baum. Był też wydawcą serwisu online Gazety Olsztyńskiej.

„Możliwość tworzenia od zera nowego portalu zajmującego się popkulturą jest wyzwaniem, które elektryzuje mnie od pierwszej koncepcyjnej rozmowy na temat Zagrano – mówi Michał Karwiel – Chciałbym, żeby nasz portal był miejscem, w którym oprócz newsów i recenzji Czytelnicy znajdowali teksty publicystyczne będące swoistym zaproszeniem do rozmowy kierowanym nie tylko do zapalonych fanów gier czy komiksów. Właśnie dlatego tak istotnym elementem Zagrano jest współpraca z naprawdę ciekawymi autorami młodego pokolenia” – dodaje redaktor naczelny.

Przeciętny Kowalski z padem w dłoniach

Wizerunek stereotypowego gracza zmienił się w ciągu ostatnich lat o 180 stopni. Przede wszystkim widać bardzo duży napływ kobiet. Według badań ponad połowa społeczności gamingowej to przedstawicielki płci pięknej, stanowią 51 proc. osób grających dziś w gry. Dodatkowo według badania #jestemgraczem zleconego przez SAPPHIRE technology do graczy już dawno przestała pasować łatka wyalienowanego geeka. W życiu kulturalnym uczestniczą bowiem chętniej niż statystyczny Polak. 85 proc. z nich chodzi do kina, a 72 proc. czyta książki dla przyjemności. Co ciekawe, fani konsoli nie stronią też od aktywności fizycznej. Mogą też pochwalić się licznym gronem przyjaciół i dobrymi rodzinnymi relacjami.

„Dostrzegliśmy duży potencjał w e-sporcie i gamingu, stąd też decyzja o stworzeniu portalu Zagrano.pl. Chcemy żeby była to platforma dla graczy, fanów komiksów i seriali. Stawiamy na wartościowe treści i ciekawych autorów. Jest to kolejny ważny projekt w portfolio LOANDO Group” – dodaje Maciej Suwik, Co-founder LOANDO Group.

Chcemy, żeby strona Zagrano.pl wypełniła pewną niszę, dlatego treści, które się na niej ukazują dotyczą nie tylko premier wydawniczych. Redaktorzy i autorzy współpracujący z portalem postarają się osadzić gry, komiksy i seriale w szerszym kulturowym kontekście.