Loando.pl nawiązało współpracę z siecią partnerską LifeTube

Loando.pl nawiązało współpracę z siecią partnerską LifeTube

Loando.pl nawiązało współpracę z jedną z największych jednonarodowych sieci w Europie zrzeszających youtuberów. LifeTube współpracuje z ponad  500 internetowymi twórcami z całej Polski. Za komunikację oraz realizację projektu odpowiedzialna jest agencja KLANG! Media należąca do Grupy LOANDO.

W ramach medialnej ekspansji porównywarka loando.pl wkroczyła na grunt influencer marketingu, realizując kolejny krok w strategii Grupy. Działania wsparła sieć LifeTube, czyli największa agencja  zrzeszająca polskich twórców wideo. W ramach akcji marketingowej nadzorowanej przez KLANG! Media stworzono dwa filmy objęte partnerstwem loando.pl. Produkcje zrealizowane zostały przez Dawida Franka oraz kanał rozrywkowy Planeta Faktów. Przez pierwsze 5 dni od pojawienia się na platformie YouTube filmy osiągnęły aż 800 tysięcy wyświetleń.

„Influencer marketing to niezaprzeczalnie jeden z największych obecnie trendów, z których korzystają marki w celu zwiększenia swej rozpoznawalności. Zauważyliśmy duży potencjał w tej formie komunikacji, dlatego też zdecydowaliśmy się na współpracę właśnie z LifeTube, czyli najprężniejszą siecią partnerską YouTube zrzeszającą polskich twórców internetowych. Nasz wybór padł na tę sieć również dlatego, że dysponują oni ogromnym doświadczeniem w pracy z klientem biznesowym.” – komentuje Michał Dąbrowski, Co-founder&Managing Director w KLANG! Media.

Podjęte działania mają na celu przede wszystkim zwiększenie rozpoznawalności marki w grupie docelowej. Średni wiek użytkowników YouTube to około 25-30 lat, dlatego też zdecydowano się na promocję marki właśnie w tym kanale.

„Nieustannie poszukujemy nowych form i kanałów komunikacji, które pomogą nam w dotarciu do jeszcze większej rzeszy klientów. Współpraca z konkretnymi twórcami internetowymi pod okiem LifeTube pozwala nam pokazać się konkretnej grupie docelowej.  ” – dodaje Marcin Sikora, Chief Sales Officer w Grupie LOANDO. 

“Dzięki współpracy z agencją KLANG! i Grupą LOANDO po raz kolejny udowodniliśmy, że influencer marketing jest idealny do komunikacji tematów trudniejszych, również tych z sektora finansowego. Nasi youtuberzy – Dawid Frank i Planeta Faktów – w ciekawy, nietypowy sposób opowiedzieli o ofercie klienta i przyczynili się do budowania love brandu.” – komentuje Małgorzata Figat, Sales Manager LifeTube.