Loando Moments – Krzysztof Domeracki – Content Team Leader, Innova Interactive

Loando Moments – Krzysztof Domeracki – Content Team Leader, Innova Interactive

Krzysztof jest przykładem na to, że w Grupie LOANDO zaangażowanie i zapał, cenimy sobie często bardziej niż sprawne poruszanie się w świecie finansów. Wielu naszych pracowników zaczyna jako stażyści. Później rozwija swoje talenty w ramach struktury firmy. Taka ścieżka zaprowadziła Krzysztofa do posady Content Team Leadera.

Czy rozpoczynając pracę w Grupie LOANDO wiedziałem, co kryje się pod pojęciem fintech? Nie. Nie widziałem również czym jest agregator i nie zdawałem sobie sprawy, jak rewolucja w systemie płatności wpływa na przyzwyczajenia zakupowe i kredytowe konsumentów.

Do Grupy LOANDO trafiłem z bagażem doświadczeń contentowych – głównie pisałem teksty PR-owe i wymyślałem treści na kanały social media. Pracę w LOANDO rozpocząłem w styczniu 2017 roku, jako copywriter.

Podczas swojej copywriterskiej przygody tworzyłem artykuły z zakresu szeroko pojętych finansów i ubezpieczeń. Kładłem szczególny nacisk na znalezienie złotego środka, między sztywnymi zasadami SEO redakcyjnego, a atrakcyjnością tekstu. Takie podejście zaowocowało małym awansem w strukturach organizacji – od kwietnia 2018, zostałem senior copywriterem.

Prawdziwy przełom w mojej karierze w Grupie LOANDO nastąpił w lipcu 2018 roku. Z dnia na dzień zmieniłem stanowisko na Content Team Leadera. Do moich nowych obowiązków, należała koordynacja pracy działu copy, analiza treści pod względem SEO oraz tworzenie contentu w taki sposób, aby był przyjazny zarówno dla odbiorcy jak i przeglądarki.

Czy nowe stanowisko było dla mnie wyzwaniem? Na pewno tak. Jednak zebrane doświadczenia i stały rozwój wpłynęły, że nowe obowiązki wykonywałem bez problemu, co ma miejsce do tej pory. Zobaczymy, co przyniesie kolejny rok w Grupie LOANDO.

krzysztof-domeracki-zdjecie