Grupa LOANDO w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim

Grupa LOANDO w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim

Okres świąteczny to wytężony czas dla przedstawicieli sektora finansowego. Zainteresowanie pożyczkami wśród konsumentów w tym okresie znacznie wzrasta. Ile przeznaczamy na wielkanocne zakupy? Na to pytanie odpowiedział Kamil Dębski, ekspert finansowy Grupy LOANDO w materiale przygotowanym dla Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego.

Polacy z roku na rok kupują coraz więcej. Chodzi tutaj głównie o okres świąt i organizację rodzinnych spotkań. Badania pokazują, że na zakupy wielkanocne wydajemy średnio 563 zł. Czy kwota ta rośnie z roku na rok? Komentarza do materiału przygotowanego przez Telewizyjny Kurier Warszawski  udzielił ekspert finansowy Grupy LOANDO, Kamil Dębski. Odpowiedział on m.in. na pytanie jak wiele wydajemy na organizację świąt wielkanocnych, skąd pozyskujemy dodatkowe środki oraz jak zmieniły się te kwoty na przestrzeni ostatnich lat.

Według statystyk i badań eksperckich, z roku na rok te kwoty są coraz większe. Co prawda nieznacznie, ponieważ w zeszłym roku ta kwota była w zasadzie mniejsza tylko o 43 zł, natomiast 2 lata temu o ponad 100 zł. – komentuje Kamil Dębski, ekspert finansowy w Grupie LOANDO.

Jak podkreślono w materiale, w okresie świątecznym znacznie wzrasta zainteresowanie szybkimi pożyczkami online. Za ich pomocą Polacy wspomagają domowy budżet przy organizacji świąt, dlatego też kwoty te są stosunkowo niskie.

Te pożyczki nie są duże, zwykle są to kwoty w wysokości 500 zł, maksymalnie do 1000 zł. Polacy nie mają problemu z ich spłatą, zwłaszcza że są to niskie kwoty i służą one tylko i wyłącznie sfinansowaniu świąt wielkanocnych. – dodaje Kamil Dębski, ekspert finansowy w Grupie LOANDO.