Grupa LOANDO w programie „Państwo w Państwie”

Grupa LOANDO w programie „Państwo w Państwie”

Problem internetowej sprzedaży kolekcjonerskich dowodów osobistych istnieje nie od dziś. W sieci znaleźć można wiele firm, które już za niewielką kwotę 300 złotych oferują wyrobienie fałszywego dokumentu tożsamości. Jak podkreślają eksperci, kopia odzwierciedla prawdziwy dowód osobisty, a różnice są niemalże nie do uchwycenia. Łatwy dostęp i względnie niewielkie koszty wyrobienia takiego dowodu potęgują proceder jakim jest zaciąganie przez oszustów pożyczek i kredytów na ogromne kwoty.

Problemowi kolekcjonerskich dowodów został poświęcony poniedziałkowy odcinek jednego z najbardziej popularnych programów publicystycznych „Państwo w Państwie”, który co tydzień oglądają ponad 3 miliony Polaków. Program emitowany jest na antenie telewizji Polsat. W programie głosu w sprawie udzielił także Tymon Zastrzeżyński, Co-founder&CEO Grupy LOANDO. Jak podkreśla, straty branży pożyczkowej wynikające ze zobowiązań zaciąganych na fałszywe dowody osobiste opiewają na kilkadziesiąt milionów złotych rocznie.

 

„Jest to zjawisko, które jest bardzo szkodliwe pod kątem finansowym dla branży pożyczkowej, ponieważ zazwyczaj tacy klienci wyłudzają nie jedną, lecz kilkadziesiąt zobowiązań w różnych firmach pożyczkowych.” – objaśnia Tymon Zastrzeżyński.