Grupa LOANDO w magazynie Mensis

Grupa LOANDO w magazynie Mensis

Grupa LOANDO nieustannie dąży do rozwoju. Świadczy o tym intensywna ekspansja czołowego projektu, czyli porównywarki loando.pl na rynki zagraniczne. Obecnie porównywarka funkcjonuje w takich krajach jak Rosja, Ukraina, Hiszpania, Czechy, Rumunia. O wejściu na europejski rynek i dalszych planach na rozwój Grupa LOANDO opowiedziała na łamach najnowszego wydania magazynu Mensis.

Grupa LOANDO od 2017 roku konsekwentnie realizuje plan ekspansji na rynki zagraniczne. Dostrzegając luki w europejskich systemach pożyczkowych, założyciele porównywarki loando.pl podjęli decyzję o wypełnieniu braków rynkowych. Z całością artykułu na temat rozwoju Grupy LOANDO w Europie można zapoznać się w najnowszym wydaniu magazynu Mensis.

„Dynamiczny rozwój obu naszych porównywarek w Polsce nie pozwolił nam stać w miejscu, dlatego też coraz intensywniej zaczęliśmy myśleć o ekspansji na rynki europejskie. Za pierwszy, pilotażowy kierunek obraliśmy Rosję. Pomimo dość dużej konkurencji na tamtejszym rynku, jedynym sposobem na pozyskanie informacji o danym pożyczkodawcy były oceny klientów danej firmy, opinie wśród znajomych lub informacje zamieszczone na oficjalnej stronie pożyczkodawcy. Znaleźliśmy zatem swoją niszę, którą mogliśmy zagospodarować, a tym samym sprawdzić reakcję rynku rosyjskiego na nowość, jaką było loando.ru. Wejście na pozostałe rynki pomimo zebranego doświadczenia nie było łatwiejsze – każdy rynek działa bowiem w oparciu o własne zasady i regulacje prawne.” komentuje Tymon Zastrzeżyński, CEO&Co-founder w Grupie LOANDO.