Fintek.pl w zupełnie nowej odsłonie!

Fintek.pl w zupełnie nowej odsłonie!

Fintek.pl - portal poświęcony innowacjom finansowym, należący do Grupy LOANDO przeszedł całkowity rebranding. Redakcja przygotowała dla pasjonatów fintechowych nowinek wiele niespodzianek i nowości. #Sfintechowani to hasło jakie towarzyszy nowej odsłonie portalu. Co ono oznacza?

Zmianie uległ przede wszystkim wygląd wizualny portalu, który był jednym z kluczowych wątków rebrandingu. Skupiono się przede wszystkim na zmianie layoutu strony, dla którego inspiracją był układ treści publikowanych w social mediach. Kafelkowy układ zastąpiono listą artykułów wyświetlanych zgodnie z datą publikacji, dzięki czemu uzyskano przejrzystość w wyglądzie portalu. Czytelnicy w łatwy sposób mogą przewijać daily feed publikowany na portalu.

„Chcemy, by zupełnie nowa odsłona fintek.pl wniosła go na jeszcze wyższy poziom, a nowy wygląd odzwierciedlał charakter i tematykę portalu. Naszym celem jest zbudowanie społeczności fanów tematyki fintech, gdzie każdy z zainteresowanych będzie mógł podzielić się swymi spostrzeżeniami, opiniami, danymi i ciekawostkami na temat światowych rynków innowacji finansowych.” – komentuje Łukasz Piechowiak, redaktor naczelny fintek.pl.

Nowa odsłona fintek.pl zyskała również wiele nowych zakładek i treści tematycznych. Jedną z nich jest „Fintek Extra”, gdzie redakcja portalu umieszcza ekskluzywne materiały takie jak opracowania i analizy raportów, relacje z konferencji, zestawienia branżowe. Portal wzbogacono również o felietony tworzone przy współpracy ze specjalistami branży fintech. Rozmowom z ciekawymi sylwetkami poświęcono także zakładkę „Story”

Bez wątpienia największe zaskoczenie stanowi założona przez redakcję grupa „Sfintechowani”, stworzona na Facebooku wokół fanów portalu fintek.pl. Jej celem jest przede wszystkim zrzeszanie w jednym miejscu pasjonatów świata fintech.

Koncepcję portalu oraz komunikację przeprowadziła agencja KLANG! Media natomiast za projekt wizualny oraz wdrożenie IT odpowiedzialna jest agencja Innova Interactive oraz CORMO.

„Praca nad nową odsłoną Fintek.pl była dla nas prawdziwym wyzwaniem. Od początku zależało nam na stworzeniu nowoczesnego, minimalistycznego serwisu, który będzie idealnie skrojony pod grupę docelową.” – dodaje Michał Dąbrowski, Co-founder&Managing Director w KLANG! Media.