Clar i Loando dokonują przejęcia na portugalskim rynku

Clar i Loando dokonują przejęcia na portugalskim rynku

Clar - będący właścicielem firmy Loando - dokonał przejęcia spółki Comparamais na rynku portugalskim. Za nadzór nowego podmiotu ze strony grupy odpowiadać będzie dwójka doświadczonych managerów z Polski i twórców Loando Tymon Zastrzeżyński i Maciej Suwik.

Clar, właściciel wiodącego brokera cyfrowego w Polsce firmy Loando, dokonał zakupu portugalskiej spółki Comparamais. Nowy podmiot nabyty przez Clar stanie się częścią grupy Loando i tym samym poszerzy jej obecność w Europie. Aktualnie Loando poza Polską prowadzi działalność w Czechach, Hiszpanii i Meksyku, a pozostałe spółki wchodzące w skład Clar są obecne m.in. we Francji, Arabii Saudyjskiej, Hongkongu, Singapurze, Bahrajnie, Australii czy Brazylii. Nadzór ze strony Clar nad Comparamais sprawować będą doświadczeni polscy managerowie i założyciele Loando – Maciej Suwik i Tymon Zastrzeżyński.

– Bardzo cieszę się, że mogę powitać w grupie portugalski zespół Comparamais, z którym wspólnie będziemy pracować nad zwiększeniem obecności naszej organizacji w Portugalii. Wierzę, że kompetencje zespołu Loando, szczególnie w kwestiach technologicznych i marketingowych, pomogą w dynamicznym rozwoju Grupy. – powiedział Tymon Zastrzeżyński, współzałożyciel grupy Loando. – Jestem również dumny, że zdobyte przez nas doświadczenie i umiejętności są wykorzystywane w globalnej skali. Polska jest obecnie centrum kluczowych kompetencji dla Clar. – dodaje Zastrzeżyński.

Grupa Loando została założona w 2013 r. przez Macieja Suwika i Tymona Zastrzeżyńskiego. W ciągu kilku lat zbudowali wspólnie ekosystem innowacyjnych firm i start-upów zajmujących się nowymi technologiami, działalnością fintech oraz digital marketingiem. Jednym z głównych podmiotów wchodzących w skład grupy jest spółka Loando, będąca czołowym brokerem cyfrowym, liderem polskiego rynku cyfrowego pośrednictwa finansowego. Dostarcza klientom transparentnych informacji oraz pomaga w wyborze korzystnej oferty kredytu, pożyczki czy konta bankowego. Dzięki współpracy z 70 podmiotami branżowymi Loando posiada obecnie najszerszą internetową ofertę finansowania w Polsce. Grupę tworzą również jedna z największych sieci afiliacyjnych Aff44, software house Cormo, generator leadów Skilead oraz porównywarki pożyczkowe tak jak: Pozyczkaportal.pl, cashmey, citokredyt czy ratado.

W styczniu 2022 r. organizacja pozyskała inwestora strategicznego, szwedzką firmę Clar. Organizacja ta jest wiodącym globalnym brokerem cyfrowym o silnej obecności na czterech kontynentach ze strategicznym naciskiem na ekspansję i skalowanie platformy brokerskiej w skali ogólnoświatowej. Stworzona przez Clar platforma połączyła już ponad 50 milionów konsumentów i zintegrowała ponad 250 partnerów bankowych. Obecnie grupa dokonuje dalszego poszerzania swojej obecności na nowe rynki zarówno w Europie, jak i poza nią.

– Zakup spółki Comparamais umacnia pozycję Clar w Europie i jest kolejnym elementem realizacji naszej strategii. Jednocześnie nieustannie poszukujemy możliwości rozwoju na kolejnych rynkach, gdzie będziemy mogli wypełniać naszą misję jaką jest pomaganie klientom w podejmowaniu mądrych decyzji finansowych, poprzez dostarczenie im transparentnych ofert finansowania – powiedział Per Granstrand, Managing Director firmy Clar.