aff44 – o powodach rebrandingu i wprowadzonych zmianach

aff44 – o powodach rebrandingu i wprowadzonych zmianach

Sieć afiliacyjna aff44 należąca do Grupy LOANDO przeszła niedawno rebranding, który powiązany był nie tylko z aspektem wizualny sieci, ale przede wszystkim jej funkcjonowaniem. W dzienniku Puls Biznesu pojawił się obszerny artykuł wyjaśniający powody wprowadzonych zmian. W publikacji poruszono również tematykę kodeksu dobrych praktyk rynku afiliacji w Polsce oraz regulacji prawnych dotyczących usługodawców finansowych. 

 

Szereg zmian wprowadzonych w funkcjonowaniu sieci afiliacyjnej wynikał z problemu tzw. cookie stuffingu, z którym aff44 borykał się w zeszłym roku. Po przeprowadzeniu wnikliwych analiz, szeregu zmian personalnych oraz ponad półrocznym rebrandingu, sieć powraca w nowej, ulepszonej wersji. 

Przeprowadziliśmy audyt wewnętrzny, aby znaleźć źródło problemu. Doszliśmy do porozumienia z większością firm pożyczkowych, których dotknęło to zjawisko. Zrekompensowaliśmy im straty i udało się wznowić współpracę. Od tego czasu wprowadziliśmy również do oferty nowe produkty firm pożyczkowych oraz banków — komentuje Tymon Zastrzeżyński, Co-founder w Grupie LOANDO. 

W związku z brakiem regulacji prawnych dotyczących rynku afiliacji oraz kodeksu dobrych praktyk, sieć aff44 zdecydowała się również na zaciągnięcie opinii prawnej dotyczącej znakowania stron internetowych, która miała rozwiać wszelkie wątpliwości.