Trendy branży fintech w 2020 roku

Trendy branży fintech w 2020 roku

Rynek fintechów dobrze zareagował na unijną dyrektywę PSD2, jednak wyzwaniem pozostaje wciąż  zarządzanie mechanizmami finansowymi i dostosowywanie się do regulacji prawnych. Już teraz firmy finansowe poświęcają od 15 do 20 proc. rocznego budżetu na  zarządzanie ryzykiem i zgodnością. Co się zmieni w 2020 roku? Na temat trendów na rynku technologii finansowych wypowiedział się Marcin Sikora, CSO w Grupie LOANDO w artykule dla spidersweb.com. 

 

Zgodnie z prognozami, nadchodzący rok stanie pod znakiem kryptowalut i ich konwersji na gotówkę. Fintechom ma w tym pomóc coraz bardziej rozwijający się system blockchain i sztuczna inteligencja. 

Obecnie wymienić kryptowalutę na gotówkę wymienić można w ramach platform takich jak kraken czy coinbase, lub po prostu sprzedać lub kupić w bitcoinomacie. Jestem pewien, że w myśl idei, że popyt kreuje podaż, obecna popularność kryptowalut, pozwoli na pojawienie się szerokiej gamy technologii konwersyjnych. – komentuje Chief Sales Officer Grupy LOANDO, Marcin Sikora. 

Zgodnie z przewidywaniami, w nadchodzącym roku nastąpi jeszcze większa robotyzacja. Widoczna już w każdej dziedzinie życia automatyzacja, ma jeszcze bardziej ma wpływać na fintechy. Automatyzacja ma już swoje zastosowanie, m.in w przypadku wypełniania wniosków kredytowych.

Zgodnie z naszymi przewidywaniami w roku 2020 zastosowanie narzędzi automatyzujących będzie cieszyć się jeszcze większa popularnością wśród przedsiębiorstw, a ich zastosowanie wykroczy poza wnioski pożyczkowe. – dodaje Marcin Sikora. 

Artykuł dostępny tutaj