Pożyczki Polaków w maju: raczej przez smartfon i nie na komunię
Najbardziej aktywną grupą wnioskujących o pożyczki w maju byli millenialsi. Aż 90 proc. pożyczek zostało wziętych przez Internet, co świadczy o rosnącej popularności i zaufaniu...
Szybkie rozwiązania online przypadły Polakom do gustu. Wśród nich znaleźć możemy m.in. urzędy online, dzięki którym nie musimy spędzać długich godzin w kolejkach. Nie inaczej jest z branżą finansową – usługodawcy ścigają się w dostarczaniu usług, które skrócą formalności i czas oczekiwania na decyzję finansową dosłownie do kilku minut. Czy trend na bycie offline zmusi branżę finansową do ponownego oferowania usług face to face?
Usługi w świecie online to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie, zarówno dla konsumenta, jak i usługodawcy. Pozwalają na efektywne oszczędzanie czasu i energii – zasobów coraz cenniejszych w dzisiejszych czasach. Dlaczego więc tak dużo osób wciąż korzysta np. z pożyczek czy bankowości w formie tradycyjnej? Moim zdaniem to brak zaufania, charakterystyczny dla ludzi stykających się z nowym zjawiskiem. Online dla niektórych wciąż jest abstrakcyjnym konstruktem – funkcjonującym gdzieś poza ich światem. Takie osoby większym zaufaniem obdarzają człowieka z krwi i kości, z którym mogą porozmawiać, poradzić się czy nawet pokłócić o cenę usługi czy produktu. Trend korzystania z usług online jest jednak na tyle silny, że można prognozować rychłą zmianę skutkującą miażdżącą przewagą świata internetowego nad światem analogowym – komentuje Marcin Sikora, Chief Sales Officer w Grupie LOANDO.
Więcej: kliknij tutaj