Loando Moments – Katarzyna Kuczyńska – PR Account Executive, KLANG! Media

Loando Moments – Katarzyna Kuczyńska – PR Account Executive, KLANG! Media

PR ma we krwi. W Grupie LOANDO zaczynała jako stażystka. Dzisiaj jest jednym z filarów działu Public Relation. Współtworzy też naszą agencję - KLANG! Media. Poznajcie kolejne szczeble jej kariery z perspektywy samej zainteresowanej.

Już podczas pierwszego stażu, jeszcze poza Grupą LOANDO, wiedziałam, że przyszłą karierę chcę wiązać z PR-em. Praktyki w Grupie LOANDO zaczęłam w styczniu 2017 roku. Pracę łączyłam wówczas ze studiami dziennikarskimi na UKSW, co na początku budziło moje lekkie obawy. Nie byłam pewna, czy uda mi się należycie wywiązywać z obowiązków względem uczelni i pracodawcy. Na szczęście elastyczny system godzinowy obowiązujący w firmie umożliwił mi zdobycie cennego doświadczenia bez robienia sobie braków na studiach.

Po 3-miesięcznym stażu objęłam stanowisko PR Specialist. Zostałam pełnoprawnym członkiem działu i zajęłam się współtworzeniem komunikacji Grupy LOANDO pod czujnym okiem Head of Communications – Michała Dąbrowskiego. Od razu zostałam rzucona na głęboką wodę. Bardzo szybko jednak nauczyłam się sprawnych manewrów w fintechowym świecie, który ma swoją specyfikę i dynamikę, nie ma w nim miejsca na nudę.

Jednym z przełomowych momentów w mojej karierze zawodowej była organizacja I oraz II edycji Fintech Brunchu przy współpracy z fintek.pl. Są to cykliczne spotkań poświęcone branży technologiczno-finansowej. Dzięki nabytemu podczas organizacji tej inicjatywy doświadczeniu przekonałam się, że event management oraz koordynacja działań to coś, co w pracy PR-owca podoba mi się najbardziej.

Kolejnym ważnym dla mnie wydarzeniem było powstanie agencji PR – KLANG! Media. Spółka wchodzi w skład Grupy LOANDO, jest jednak osobnym biznesowym bytem, powstałym na bazie dotychczasowego działu PR Grupy LOANDO. Start agencji pozwolił mi na zdobycie doświadczenia w pracy z markami z różnorodnych branż, m.in. gastronomicznej, czy rozrywkowej. Zasilając team KLANG! awansowałam na stanowisko PR Account Executive. Nie mogę doczekać się kolejnych wyzwań!

 

Kasia Kuczynska - Loando Moments