Grupa LOANDO w Polsat News

Grupa LOANDO w Polsat News

Jaki związek z problemami finansowymi mają choroby takie jak depresja? Zgodnie z najnowszymi badaniami przeprowadzonymi przez Money and Mental Health Policy Institute, osoby cierpiące na stany depresyjne wykazują nawet czterokrotnie większe skłonności do popadania w długi niż osoby zdrowe. Komentarza na ten temat w wywiadzie dla Polsat News udzielił Marcin Sikora, Chief Sales Officer w Grupie LOANDO.

Rosnące zadłużenie to niestety powszechny problem wśród osób korzystających z usług finansowych. Konsumenci, nie biorąc pod uwagę skutków zaciągania kolejnych zobowiązań, popadają w spiralę zadłużenia. Jedną z przyczyn rosnących zadłużeń mogą być stany depresyjne, do których przyczyniają się m.in. rosnący konsumpcjonizm i szybki tryb życia. Coraz więcej konsumentów chcąc „uciec” od codziennych problemów ucieka w kosztowne zakupy, co z kolei prowadzi do rosnących długów. 

„Osoby zaciągające kredyty często nie kończą na jednej pożyczce. Bardzo często korzystają wielokrotnie z różnych rozwiązań finansowych przez co popadają w tzw. spiralę zadłużenia. Dla sektora finansowego bardzo ważne jest żeby edukować konsumenta. Świadomy konsument to konsument, który rzadziej popada w spiralę zadłużenia, to konsument który podejmuje świadome decyzje.  – komentuje Marcin Sikora, Chief Sales Officer w Grupie LOANDO.