Grupa LOANDO dla portalu next.gazeta.pl

Grupa LOANDO dla portalu next.gazeta.pl

Smartfony to w dzisiejszych czasach nie tylko jedno z dominujących narzędzi komunikacji, ale też urządzenie skupiające w jednym miejscu mnogość możliwości, usług i informacji - także finansowych. Nowoczesny telefon-smartfon stał się urządzeniem codziennego użytku ułatwiającym funkcjonowanie każdego z nas na tyle mocno, że dzięki niemu nie musimy opuszczać domu, by załatwić wiele spraw. Nie inaczej jest w przypadku dostępu do finansów lub pozyskaniu dodatkowych środków. O trendzie „mobile first” dla portalu next.gazeta.pl wypowiedział się CEO&Co-founder Grupy LOANDO, Tymon Zastrzeżyński.

Mobile first to z jednej strony niepokojące zjawisko pokazujące jak bardzo jako społeczeństwo jesteśmy zależni od nowoczesnych technologii. Z drugiej jednak – to doskonałe narzędzie umożliwiające nam pozyskanie wszelkich informacji, dokonanie zakupów czy wybór usług. Nie inaczej jest w przypadku finansów online – do tej pory już ponad 3 miliony Polaków skorzystały z oferty internetowych pożyczkodawców, z czego 70 proc. zaciąganych jest za pomocą smartfona. Komentarza na ten temat udzielił dla portalu next.gazeta.pl CEO&Co-founder w Grupie LOANDO, Tymon Zastrzeżyński.

Smartfony sprawiły, że mamy dostęp do różnych usług finansowych praktycznie w każdym miejscu i o każdej porze dnia. Jest to duże ułatwienie dla współczesnych ludzi, którzy są coraz bardziej zabiegani. Wraz z tempem życia wzrastają nasze potrzeby. Musimy jednak pamiętać, by dokładnie przemyśleć każdą decyzję związaną z finansami. Od dawna wraz z Grupą LOANDO tworzymy wiele akcji mających na celu edukowanie społeczeństwa w zakresie pożyczek. Robimy to, ponieważ coraz częściej słyszy się o nieprzemyślanych decyzjach finansowych, które są następstwem chorób cywilizacyjnych takich jak zakupoholizm etc.  – komentował Tymon Zastrzeżyński – szef Grupy LOANDO.